Jdi na obsah Jdi na menu
 


SILNIČNÍ OBCHVAT MĚSTA PŘEŠTICE SE ODKLÁDÁ

 

 

Ve čtvrtek 11.6.2009 se konalo řádné zasedání zastupitelstva města Přeštice. Zastupitelům byla předložena písemná informace o výstupech z veřejného jednání  občanů ve městě, z tzv. "Fóra zdravého města Přeštice", které se konalo dne 14.04.2009 ve velkém sále Kulturního a komunitního centra v Přešticích.


Na tomto "Fóru" 14.04.2009 informoval starosta města občany i jednu z pracovních komisí, že výstavba silničního obchvatu města Přeštice by měla být zahájena v roce 2010.


Ale ve výše uvedeném písemném materiálu projednávaném 11.6.2009 již bylo uvedeno, bez jakéhokoliv slovního komentáře, že se předpokládá výstavba silničního obchvatu města Přeštice až někdy v letech 2013 - 2017
.


Důvodem proč se výstavba silničního obchvatu odkládá jsou peníze
. Ve Státním fondu dopravní infrastruktury nejsou peníze. Peníze do tohoto fondu šly v minulých letech především z prodeje státního majetku (pozn. vytvořeného za socialismu). V roce 2008 z prodeje části akcií energetické společnosti ČEZ.


V roce 2009 se exministru financí Kalouskovi nepodařilo nic významnějšího prodat
a také Topolánkova vláda podle našich informací vzala z tohoto Státního fondu dopravní infrastruktury 2,5 miliardy Kč na vojenské operace NATO do Afghanistánu.


Silniční obchvat je mimo kompetence města Přeštice a zastupitelů města
. Není to ani věc, týkající se rozpočtu kraje. Silnice I. třídy spravuje stát a obchvat města Přeštice je tedy záležitostí státu. Kraj má v kompetenci jen silnice II. a III. třídy.


Tolik informace pro voliče KSČM k silničnímu obchvatu města Přeštice
.