Jdi na obsah Jdi na menu
 


OKRESNÍ OSLAVA 1. MÁJE 2014 - SVÁTKU PRÁCE ve Dnešicích v okrese Plzeň - jih

Dne 1.5.2014 se uskutečnila od 14:00 hodin okresní oslava 1. Máje 2014 - Svátku práce ve Dnešicích, v Areálu pod Kaštany. Za nádherného slunečného počasí se zde sešlo přibližně 320 účastníků prvomájových oslav.

Účastníky přivítala moderátorka prvomájového odpoledne Dr. Zdeňka Hornofová. Slavnostní odpoledne bylo zahájeno hymnou České republiky.

Jako hlavní řečník zde vystoupil s projevem europoslanec MUDr. Jiří Maštálka z Plzně, který opět kandiduje do Evropského parlamentu za KSČM ve volbách v roce 2014. 

2_jirka_prospov.jpg

Hovořil také o Ukrajinské krizi, kde se politici a úředníci Evropské unie dopustili hrubých politických chyb, kde zlovůle některých evropských a washingtonských politků žene Ukrajinu do občanské války, možná i do většího válečného konfliktu! Řekl, že je potřeba vysvětlovat lidem, že současná vážná krize na Ukrajině je vyvolána uměle, že její řešení je v kooperaci všech domácích i mezinárodních hráčů a ne ve vítězství na úkor ukrajinského lidu.

 

Prvomájové odpoledne zpříjemnilo vystoupení mažoretek, které sklidily zasloužený potlesk za své vystoupení od všech účastníků oslav. 

K tanci i poslechu poté hrála kapela Revmatici. V areálu fungovalo také občerstvení, takže o návštěvníky bylo dobře postaráno. Mnozí z účastníků z různých koutů okresu Plzeň - jih se viděli opět po roce a tab bylo možné vidět různé dvojičky a skupinky, jak mezi sebou diskutují.
Účastníci prvomájové oslavy ve Dnešicích strávili příjemné májové odpoledne. Je nutno říci, že 1. Máj 2014 se ve Dnešicích na Plzni - jihu vydařil po všech stránkách.
 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

Jiří Maštálka ve svém projevu zdůraznil význam voleb do Evropského parlamentu v květnu 2014 pro levicové voliče. Řekl, že je nutné, aby levice v Evropském parlamentu posílila, že je nutná změna evropské politiky ve prospěch neprivilegovaných lidí Evropy.

 
 

Portrét