Jdi na obsah Jdi na menu
 


HYSTERIE
kolem zvolení druhého místostarosty města  

 

Na ustavujícím zasedání zastupitelstva města Přeštice, v listopadu 2010, bylo zvoleno nové vedení města Přeštice.
 
Proti předchozím zvyklostem, byl také zvolen druhý místostarosta, kterým se stal Mgr. Jan Königsmark za ČSSD, pracující v této funkci jen na půl pracovního úvazku. Jinak učitel na střední škole, který nemá dva dny v týdnu žádnou výuku. Doposud byl v našem městě volen jen jeden místostarosta.
 
Pro ODS, která ztratila po 20 letech vládu nad městem a která se s tím nemůže smířit, se právě toto stalo záminkou pro rozpoutání hysterie, proti novému vedení města a proti Mgr. Königsmarkovi.
 
Na ustavujícím zasedání zastupitelstva města, před plným sálem občanů, vystoupila zastupitelka za ODS s úderným projevem. Jinak členka Finančního výboru města celých předchozích 20 let, která je velmi dobře obeznámena s počtem pracovníků úřadu i mzdovými náklady. Ta kritizovala volbu druhého místostarosty především z pohledu financí města, poukazovala na to, že město musí nyní šetřit a že těch 12 000,- Kč měsíčně hrubého pro Mgr. Königsmarka jsou vyhozené peníze z okna. Vypočítala jaká je to finanční zátěž pro město za rok, včetně odvodů na sociální a zdravotní pojištění.
 
A sál ji tleskal. Tím se však rozpoutala pro další dny hysterie proti novému vedení města a proti Mgr. Königsmarkovi, která nemá obdoby. Občané rozhorčeně píší do Přeštických novin i na diskusní forum na www stránkách města, kolik to bude stát peněz, jak je to nehospodárné a nehorázné atd.. Urážky a napadání se už dotkly i rodičů Mgr. Königsmarka.
 
V předchozích dnech však tato bublina splaskla a to v souvislosti s průšvihem kolem protipovodňových opatřeních v Přešticích.  
 
A to když Ministerstvo zemědělství ČR vyřadilo v prosinci 2010 žádost města Přeštice z programu Podpory protipovodňových opatření č. 129 120, protože projekt města byl chybně zpracován a neodpovídá plánům hlavních povodí ČR. Několikaletá práce je tak zbytečná, jsou zbytečně vynaložené peníze a je potřeba se vrátit na počátek, začít od nuly. (viz článek protipovodňová opatření v této sekce zastupitelů).
 
Při této příležitosti se zjistilo, že hlavním garantem těchto projektů byl ekolog Mgr. Duchek, kterého ODS v předchozím volebním období zaměstnávala na radnici také na půl pracovního úvazku. A přitom pracoval ještě na plný pracovní úvazek v Plzni u jedné firmy, která řeší problematiku vodních toků v regionu.
 
Takže se nakonec zjistilo, že město Přeštice, nebude stát druhý místostarosta Mgr. Königsmark ani korunu navíc.
 
Zjistilo se, že po volbách nepřibyl na úřadě ani jeden pracovník navíc v souvislosti druhým místostarostou s Mgr. Königsmarkem.
 
Nové vedení města totiž projednalo s Mgr. Duchkem tuto záležitost a řeklo mu, že chce, aby si sám určil hodiny, kdy je skutečně odpracuje na radnici. Mgr. Duchek poté požádal o ukončení tohoto polovičního pracovního úvazku.
 
To však zastupitelka za ODS zapomněla ve svém úderném projevu na ustavujícím zasedání občanům říci, že také ODS měla takového člověka na radnici, ať se jeho funkce jmenovala jakkoliv. Není těžké si domyslet proč. KSČM už to zná, za těch 21. let. Když je třeba špinit a pomlouvat, tak se hodí všechno, i nepravdy!
 

Když o tom zastupitel za KSČM hovořil na jednání zastupitelstva dne 27.1.2011, tak bývalý starosta za ODS kroutil nevěřícně hlavou a jediné na co se zmohl říct je, že jsou motány dohromady hrušky s jabkama.

 

KSČM na ustavujícím zasedání nepodpořila zvolení druhého místostarosty svým hlasem. To si odsouhlasila vítězná koalice. Prakticky by nám mohlo být jedno to, co se děje kolem zvolení druhého místostarosty, protože nejsme součástí žádné koalice ve městě. Ale hysterie rozpoutaná ODS dosáhla ve městě nebezpečných rozměrů. A přitom je postavená na nepravdě!

 

A tak teď, když to „prasklo“, tak opravdovou platformou, kde je možné Mgr. Königsmarka kritizovat je výkon jeho funkce, výsledky jeho práce. A tak by to mělo být.

 

Ne to, že město navíc utrácí za něj peníze. Město dokonce možná celkově šetří, protože Mgr. Duchek měl možná větší plat než Königsmark.

 
 

Portrét